רונית שאולי ברנאי משרד עורכי דין ונוטריון בית אמות הקריה,לאונרדו דה וינצ'י 21תל אביב 64733  טל  03-6932015   פקס 03-6932014
 Ronit shaouly - Berney law office & Notary Beit amot Hakirya 21 leonardo Da vinci st. Tel aviv 64733 ISRAEL Tel: +972-3-6932015
Fax: +972-3-693-2014 E-mail:ronit@shaouly-law.com

"האמור בפרסום/מודעה אינו מהווה ייעוץ כלשהו ו/או המלצה כלשהי והסוכן/הסוכנות/האתר אינם נושאים באחריות כלשהי לתוכן המודעה/הפרסום. כל המסתמך על המודעה או הפרסום עושה זאת על אחריותו האישית
בלבד ומתבקש להתקשר במישרין עם הגוף ששמו נקוב במודעה/פרסום לקבלת מידע מפורט ועדכני".

"השטיח המעופף" אחראית לוודא שהנוסעים יודעים מהיכן חוזרים לישראל גם בטיסות שכרעו"ד רונית שאולי-ברנאי

חברת "השטיח המעוף" פיצתה זוג נוסעים שרכש חבילת טיול קיץ באזור ציריך ולא הקפידה לוודא שהנוסעים יודעים מהיכן עליהם לטוס חזרה.

 
התובעים הקשישים- בני הזוג ברנאי הצטרפו לטיול שאורגן ע"י חוג ברידג' ביולי 2007, ובקשו להישאר במילאנו למשך מספר ימים נוספים ולחזור ארצה בגפם ממילאנו.
בכרטיס הטיסה שנמסרו להם צוינו יעדי היציאה והחזרה כלהלן:
 

FROM:
TEL-AVIV

FROM:
MIL(MXP) / VRN(VRN)

TO
TEL-AVIV


 
בהגיעם לשדה התעופה במילאנו ב-24 ביולי 2007 בלילה , התברר לתובעים כי אין כלל טיסה כזאת וטיסתם חזרה היא מורונה. על-כן נאלצו באישון לילה  לרכוש כרטיסי טיסה במחיר מלא, בסך של 1047 יורו לכל אחד, אותם תבעו, בצירוף של 500 יורו בגין עוגמת הנפש שנגרמה להם (סכ"ה 13,700 ₪).
 
טענות הנגד של "השטיח המעופף" היו שכרטיסי הטיסה הונפקו לתובעים זמן רב לפני יצאתם מהארץ, והיה להם זמן רב לבדוק ולוודא פרטי הטיסה. ועוד מוסיפה חברת "השטיח המעופף" כי ברשלנותם התורמת של התובעים לא אשררו טיסתם חזרה.
 
שופט יאיר דלוגין מביהמ"ש השלום בתל-אביב, קבע כי חברת "השטיח המעופף" הפרה את חובת זהירות כלפי התובעים, בכך שכרטיסי הטיסה שהנפיקה אינו ברור. והאחריות חלה עליהם גם אם ההזמנה נעשתה דרך מארגן הטיולים ולא ישירות ע"י התובעים. מארגן הטיול, שלקח על עצמו, תמורת תשלום נוסף, להסדיר את השהות הנוספת חייב גם הוא בחובת הזהירות.
 
לתובעים עצמם הייתה רשלנות תורמת של 20% בכך שלא אשררו הטיסה, שאולי אז היה חוסר ההבנה מתגלה. כמו-כן אינם זכאים לפיצוי על עוגמת נפש מאחר ונמצא להם טיסה חזרה ולא נצרכו להמתין שעות בשדה התעופה.
 
פסק הדין קבע כי חברת "השטיח המעופף" ומארגן הטיול ישלמו לתובעים הסך של 8768 ש"ח (שהם 80% ממחיר כרטיסי הטיסה) בצירוף הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד. חברת "השטיח המעופף" תשלם 80% מהפיצוי ומארגן הטיול ישא ב-20% מערך הפיצוי.
 
השטיח המעופף הגישה ערעור על פסק דינו של השופט דלוגין בטענה כי לא בוצע אישרור, ואולם בית המשפט המחוזי דחה את הערעור .